SPD-GSNI-5000-10 Gas Spring Strut Rod for SPD'S, LGP6-100-10 Door Spring Strut Prop Rod Used for Hatches Door RVs Campers, 10 inch Long 3 inch Stroke and 10# Force, Strut has Standard 10mm Ends
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
16
quantity
Product details
Category
  • SPD-GSNI-5000-10 Gas Spring Strut Rod for SPD'S, LGP6-100-10 Door Spring Strut Prop Rod Used for Hatches Door RVs Campers, 10 inch Long 3 inch Stroke and 10# Force, Strut has Standard 10mm Ends. Extended Length: 10 inch, Compressed Length (in): 7 inch, Stroke (in): 3 inch, Rod Diameter (mm): 6 mm, Stroke (in)2: 15, Standard Ends: EF-PS30B1